Przedłużanie paznokci żelem czy akrylem?

Jaką metodę wybrać? Przedłużanie paznokci żelem czy akrylem?

Marzysz o dłuższych paznokciach lub konkretnym kształcie? A może po prostu chcesz dać zregenerować się swojej płytce? Nie ma żadnego problemu!

Obecnie istnieje kilka metod przedłużania i nadbudowywania paznokcia. W tym artykule zajmiemy się dwoma popularnymi sposobami. Jest to przedłużanie paznokci żelem i przedłużanie paznokci akrylem.

Którą metodę przedłużania wybrać? Ten artykuł pomoże wybrać Ci opcję, która będzie dla Ciebie the best!

Warto zacząć od tego, że materiał wykorzystany do przedłużania paznokcia powinien być odpowiednio dobrany do stanu paznokcia. Profesjonalna stylistka bez problemu oceni stan płytki i wskażę odpowiednią opcję.

Wskazane jest również obserwowanie tego, w jaki sposób zachowują się paznokcie pod wpływem rozmaitych środków, na przykład żelu, czy akrylu. Stan paznokci to kwestia indywidualna i może okazać się, że w jednym przypadku lepszy będzie akryl, a w drugim żel. Właśnie dlatego warto korzystać z usług profesjonalistów. Stylistki, które znają się na rzeczy nie dość, że wykonają usługę bezpiecznie i profesjonalnie, to jeszcze zadbają o indywidualny dobór środków.

Podstawowa różnica między paznokciami żelowymi a akrylowymi to sposób ich utwardzania. 

Żele utwardza się w lampie UV lub LED. Natomiast akryl zastyga samoistnie w ciągu kilku minut. Warto dodać również, że stylizacja z wykorzystaniem lakieru żelowego prezentuje się o wiele bardziej naturalnie. Natomiast akryl, to o wiele solidniejszy i cięższy materiał, który zapewnia dużą odporność.

Jak wykonuje się paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe to po prostu żel nałożony na płytkę paznokcia. To opcja ciesząca się dużą popularnością wśród kobiet. Po nałożeniu substancji na paznokieć jej warstwę należy utwardzić za pomocą lampy. Po zakończeniu tego procesu można zająć się obróbką paznokci i nadawaniu im pożądanego kształtu.

Nie wiesz, jaki kształt paznokcia będzie idealny dla Ciebie? Zajrzyj tutaj ⮟⮟⮟
Jaki kształt paznokci wybrać i jak je uzyskać?

Stylizację paznokci wykonuje się z wykorzystaniem produktu 3 w 1 lub trzema osobnymi żelami: bazą, żelem budującym i nawierzchniowym, zwanym topem. W zależności od marki i rodzaju wybranego żelu mogą się one różnić gęstością i sposobem, w jaki nakładają się na paznokcie.

Bezwzględnym plusem tej metody stylizacji jest trwałość. Manicure żelowy utrzymuje się od 2 do 4 tygodni.

Krąży opinia, że żele niszczą paznokcie — warto sprostować tę myśl. Największy spływ na stan płytki ma nie sama substancja, ale sposób jej usuwania i nakładania. To właśnie podczas usuwania manicure paznokieć jest najbardziej niszczony. W tej kwestii zalecane jest skorzystanie z usług profesjonalistek.

przedłużanie paznokci żelem

Paznokcie żelowe to opcja dla kogo?

Żel dobrze radzi sobie na krótkich, zaniedbanych, osłabionych paznokciach, które mają tendencję do łamania się. Żel równie dobrze sprawdzi się na paznokciach w dobrym stanie i o określonym kształcie, jest zatem rozwiązaniem dosyć uniwersalnym. To idealne rozwiązanie dla klientek, które marzą o trwałym manicure o możliwie naturalnym wyglądzie.

Manicure żelowy nie jest zalecany kobietom, które lubią majsterkować, wykonywać prace manualne, czy pracować w ogrodzie. Żel mimo swojej trwałości, przy dużym natężeniu mechanicznych bodźców zewnętrznych może pękać.

Jak wykonuje się paznokcie akrylowe?

Aby przystąpić do wykonywania paznokci, najpierw należy przygotować akryl. Powstaje on przez wymieszanie proszku akrylowego i specjalny liquidu w odpowiednich proporcjach. Substancję nakłada się specjalnym pędzelkiem.

Akryl bardzo szybko zasycha, więc jest nieco trudniejszy „w obsłudze” niż żel. Stylizacje akrylowe wymagają zatem większych umiejętności i precyzji. Zwolenniczki manicurowych zabaw cenią sobie akryl, który przez swoją plastyczność stwarza wiele możliwości stylizacji i modelowania.

Manicure akrylowy cechuje się dużą trwałością oraz wytrzymałością. Profesjonalnie wykonany powinien utrzymać się nienaruszony nawet do 3 tygodni.

nakładanie akrylu na paznokcie

Paznokcie akrylowe to opcja dla kogo?

Akryle to opcja dla kobiet, którym zależy na maksymalnej wytrzymałości. Ta substancja stwarza również okazję na wykonanie specjalnych, wypukłych zdobień.

Manicure ten będzie idealny dla klientek, których paznokcie narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Świetnie doskonale sprawdzi się też przy przykrywaniu niedoskonałości i nierówności płytki. Warto zaznaczyć, że akryl można uzupełniać na kolejnych wizytach w salonie — nie trzeba wykonywać od nowa całej stylizacji.

Po nałożeniu akrylu należy zadbać o odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie skórek, ponieważ do 48 godzin po nałożeniu akryl jest plastyczny i schnie, związując cząsteczki wody, co powoduje wysuszanie.

Którą metodę przedłużania paznokci wybrać?

Decyzję o stylizacji należy podjąć przede wszystkim na podstawie swojego stanu zdrowia i kondycji paznokci. Przedłużanie paznokci żelem czy akrylem polega na wykorzystaniu środków chemicznych, które wchodzą w bezpośrednią reakcję z paznokciami i skórą.

Akryl, a dokładniej liquid wydziela mocny zapach, który może powodować reakcje alergiczne. Natomiast żel może powodować uczucie pieczenia podczas utwardzania pod lampą.

Warto udać się do doświadczonych osób, które będą w stanie zadbać o piękno stylizacji, ale przede wszystkim o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. W tym miejscu nieśmiało zaznaczymy, że w Lio Nail Art sztuką manicure i pedicure zajmujemy się już od ponad 10 lat! Znamy się na rzeczy ;).

Akryle lepiej sprawdzą się u kobiet, którym zależy na bardzo mocnym utrwaleniu manicure’u, zwłaszcza wtedy, gdy ich dłonie są narażone na częste działanie środków chemicznych, wody i innych czynników, które powodują szybkie ścieranie warstw ochronnych na paznokciach.

Natomiast żele to opcja dla kobiet, którym zależy na stylizacji o nieco bardziej naturalnym wyglądzie. Oczywiście manicure żelowy jest również trwały, jednak nieco bardziej wrażliwy na uszkodzenia.

Przedłużanie paznokci Warszawa — Lio Nail Art

Zależy Ci na profesjonalnym, bezpiecznym przedłużaniu paznokci w Warszawie? Dobrze trafiłaś!

Działamy w tym mieście już od 10 lat. Nasze salony znajdują się na Sadybie i Śródmieściu. Zapraszamy!

Jeśli zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku sprawdzi się przedłużanie paznokci żelem czy akrylem, nasze stylistki na pewno wskażą Ci którą metodę przedłużania wybrać.

Zobacz, jakie cuda tworzymy na paznokciach naszych klientek. Sprawdź nasz profil na Instagramie.

Trả lời