Manicure klasyczny, hybrydowy, japoński. Co wybrać?

Manicure klasyczny, hybrydowy, japoński. Co wybrać?

Z roku na rok w branży beauty pojawiają się nowinki i innowacyjne rozwiązania, którymi mogą cieszyć się klientki. Jeśli mowa o manicure – również jest w czym wybierać! Fikuśne kolory, ciekawe aplikacje, kształty – do wyboru, do koloru. Dużą swobodą mogą wykazać się również klientki poszukując rodzaju manicure – Manicure klasyczny, hybrydowy, japoński… Jaki wybrać?

Lektura tego artykułu pomoże Wam wybrać opcję idealną dla siebie. Zapraszamy!

Manicure klasyczny

To podstawowy typ manicure, a wykonany prawidłowo może być równie widowiskowy jak manicure hybrydowy, czy żelowy. Zaletą tego rodzaju manicure jest prostota wykonania i mała ilość potrzebnych akcesoriów – na dobrą sprawę, potrzebny jest tylko pilnik i lakier!

W naszym salonie wykonujemy manicure klasyczny w trzech wariantach:

  • bez malowania
  • z malowaniem zwykłym
  • z malowaniem winylux

Jeszcze do niedawna, manicure klasyczny był uznawany za mało trwały, co oczywiście było uzasadnione. Zwykłe, klasyczne lakiery są podatne na uszkodzenia i odpryskiwanie. Jednak na rynku pojawiły się lakiery winylowe, które są bardzo trwałe, a sam manicure winylowy może śmiało konkurować z królującymi hybrydami.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat manicure winylowego? Zapraszamy ⇓⇓⇓

Na czym polega manicure winylowy Vinylux?

Sam proces wykonywania klasycznego manicure jest bardzo prosty i szybki. Usuwa się poprzedni manicure, nadaje się paznokciom  odpowiedni kształt, pracuje ze skórkami, matowi płytkę paznokcia, a następnie nakłada lakier. Tradycyjnie stylizację kończy się nawilżeniem dłoni i skórek.

Zalecamy ten rodzaj manicure paniom, którym zależy na szybkim i prostym wykonaniu oraz takim, które chcą zacząć robić sobie same paznokcie w domu.

Warto dodać, że niezależnie od rodzaju manicure, duży wpływ na estetykę całej stylizacji ma kształt paznokcia. Powinien być dobrany do kształtu palców i ich wyglądu.

Chcesz dowiedzieć się jaki kształt paznokci wybrać? Zapraszamy ⇓⇓⇓

Jaki kształt paznokci wybrać i jak je uzyskać?

manicure klasyczny

Manicure hybrydowy

Hybrydy od wielu lat królują na paznokciach kobiet. Oczywiście ich sukces jest zasłużony. Manicure hybrydowy jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Sam lakier hybrydowy, z odrobiną wprawy jest prosty do aplikacji i łatwo rozprowadza się na płytce paznokcia, a dzięki swojej plastycznej strukturze, łatwo wyrównuje się na paznokciu. Nakłada się go za pomocą pędzelka i utwardza w lampie UV lub LED.

Aby utwalić lakier hybrydowy i zadbać o jego wytrzymałość i dobry wygląd, należy zaopatrzyć się w produkty dodatkowe, jakimi są baza, top i cleaner. Hybrydy utrzymują się na paznokciach do 3 tygodni, a kolejny manicure wykonuje się najczęściej wtedy, kiedy powstają odrosty, a nie w wyniku zniszczenia lakieru.

Proces robienia hybryd jest bardziej skomplikowany niż w przypadku manicure klasycznego. Koszt manicure hybrydowego jest również wyższy, jednak dla wielu klientek 3 tygodnie nienaruszonej stylizacji paznokci są warte nieco wyższej ceny. Warto dodać również, że manicure hybrydowy praktycznie nie ma żadnych ograniczeń co do formy zdobień, kolorów, wzorków, aplikacji itd.

Hybrydy polecamy paniom, którym zależy na trwałości stylizacji. Hybrydy sprawdzają się jako upiększenie silnych i zdrowych paznokci, które nie wymagają dużego nakładu pracy – nie używa się ich do przedłużania.

Nieco więcej na temat hybryd dowiecie się w naszym innym artykule ⇓⇓⇓
Czy hybrydy niszczą paznokcie i czy są bezpieczne?

manicure hybrydowy u kosmetyczki

Manicure japoński

Manicure japoński to kolejna metoda stylizacji paznokci, która przypadnie do gustu zwolenniczkom naturalnych, nieinwazyjnych zabiegów.

Polega ona na wmasowaniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty, a następnie wypolerowaniu płytki paznokcia pudrem. Takie działania nadają paznokciowi naturalnego, różowego połysku, który utrzymuje się do dwóch tygodni. W skład pasty wchodzą tylko naturalne składniki, takie jak keratyna, pyłek pszczeli, krzemionka oraz witaminy A i E.

Efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak aby je utrzymać, manicure japoński należy wykonywać regularnie. Systematyczne uzupełnianie płytki paznokcia substancjami odżywczymi i zabezpieczenie pudrem pozwala osiągnąć zachwycające efekty!

Manicure japoński to idealna opcja dla kobiet, które chcą nadać swoim paznokciom zdrowynaturalny wygląd. Są błyszczące w subtelny sposób, dlatego mogą być noszone przez kobiety pracujące w bardzo restrykcyjnych zawodach. Ten rodzaj manicure to również świetna metoda na zapewnienie paznokciom odpoczynku i regeneracji.

naturalne błyszczące paznokcie po manicure japońskim

Lio Nail Art –  manicure Sadyba Warszawa

Nasze salony to miejsca stworzone z myślą o zachwycającym i bezpiecznym manicure i pedicure. Posiadamy dwa salony na Śródmieściu i jeden na Sadybie, a nasze usługi świadczymy już od ponad 10 lat!

Chętnie udzielimy Ci rady w kwestii wyboru stylizacji. Gwarantujemy, że opuścisz nasz salon zadowolona!

Zapraszamy do nas oraz zachęcamy do odwiedzenia naszego Instagrama, gdzie na bieżąco publikujemy nasze realizacje.

Trả lời