Czy hybrydy niszczą paznokcie i czy są bezpieczne?

Czy hybrydy niszczą paznokcie i czy są bezpieczne?

Lakiery hybrydowe to niezwykle popularna opcja na stylizację paznokci wśród kobiet z całego świata i już od wielu lat są jednym z najczęściej wybieranych sposobów na manicure’owe stylizacje.

Oczywiście jak każdy popularny trend, temat manicure hybrydowego niesie ze sobą masę spekulacji, plotek i mitów.

W tym artykule rozprawimy się z jednym z najpopularniejszych mitów i odpowiemy na pytanie zawarte w tytule tego artykułu.

Zapraszamy!

Czy hybrydy są szkodliwe?

Zacznijmy od tego, że każdy produkt, czy zabieg, który ingeruje w pewien sposób w nasze ciało, może nieść ze sobą pewne ryzyko. Pomyślmy o farbowaniu włosów, wizytach na solarium, stosowaniu rozmaitych kosmetyków, czy wybielaniu zębów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku manicure hybrydowego — istnieją zarówno wady, jak i zalety.

Jednak zdaniem naszym, i dziesiątek tysięcy kobiet na całym świecie, prawidłowo i profesjonalnie wykonane hybrydy nie są szkodliwe.

W tym miejscu warto podkreślić słowo prawidłowo, gdyż mamy tutaj na myśli nie tylko sam proces wykonywania hybryd, ale również ich noszenie i przede wszystkim zdejmowanie, podczas którego najczęściej dochodzi do uszkodzenia płytki paznokcia.

manicure hybrydowy wykonywany przez manikiurzystkę

Co szkodzi paznokciom?

Oczywiście mówiąc o szkodliwości lakieru, nie możemy zapomnieć o alergiach i uczuleniach, jakie wywołują niektóre z nich. Zdarza się, że klientki mają uczulenie na składniki znajdujące się w lakierze, co niestety uniemożliwia wykonanie hybryd.

Reakcje alergiczne mogą też zostać wywołane przez słabą jakość produktu. Używanie lakierów hybrydowych z szemranych źródeł, bez atestów i certyfikatów niesie ze sobą zagrożenie. Warto korzystać ze sprawdzonych produktów lub korzystać z usług profesjonalnych, polecanych manikiurzystek.

W tym miejscu chcemy dodać, że w naszym salonie korzystamy z wysokich jakości baz proteinowych. Te produkty znacząco poprawiają jakość, trwałość i wytrzymałość manicure.

Należy wystrzegać się również błędów technicznych podczas robienia hybryd. Uszkodzić i osłabić paznokcie może nieprawidłowe przygotowanie płytki, na przykład poprzez zbyt mocne piłowanie. Zły wpływ na kondycję paznokcia ma również niepoprawna aplikacja produktów np. zbyt krótkie utwardzanie, czy zbyt częste zmienianie hybryd (aceton wysusza paznokcie).

Duży wpływ na stan paznokci ma również dieta. Powinna być bogata w białko oraz minerały i witaminy. Szczególnie ważne są witaminy z grupy B oraz  magnez, cynk, krzem i żelazo. Dobry wpływ na kondycję paznokci mają również antyoksydanty, które znajdziemy między innymi pod postacią witaminy C.

Jak zdejmować hybrydy prawidłowo?

Zdejmowanie hybryd to czynność, podczas której paznokcie najczęściej ulegają uszkodzeniu. Nieumiejętne spiłowywanie, zdzieranie, zgryzanie — to często popełniane błędy, podczas których płytka może zostać znacznie uszkodzona, a nawet częściowo zerwana.

Aby prawidłowo zdjąć hybrydy, na początku należy lekko spiłować warstwę wierzchnią topu. Następnie moczy się wacik kosmetyczny specjalnym środkiem do usuwania hybryd i przykłada się go do paznokcia. Kolejnym krokiem jest owinięcie wacika folią i przytrzymanie jej przez 10-20 minut. Resztki lakieru można delikatnie spiłować lub usunąć patyczkiem drewnianym.

W naszym salonie posiadamy specjalną głowicę szlifierską, która pomaga w nieinwazyjny i delikatny sposób zdjąć lakier oraz pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Wykorzystujemy ją zamiast chemicznego acetonu, który wysusza paznokcie.

Jaki pilnik do zdejmowania hybryd wybrać?

Do zmatowienia płytki przed nałożeniem hybryd stosuje się bloczki polerskie lub pilniki drobnoziarniste. Natomiast pilniki o grubych ziarenkach używane są do ściągania warstw lakieru.

pilnik do paznokci w dłoni kobiety

Dlaczego paznokcie po hybrydach są miękkie?

Miękkość paznokci to efekt uboczny czynności, które opisywaliśmy wcześniej. Agresywne piłowanie, zdzieranie, zgryzanie i zbyt częste zmienianie lakieru może skutkować osłabieniem płytki paznokcia. Aby zminimalizować ryzyko zmiękczenia paznokcia, warto udać się do profesjonalnego salonu, gdzie manikiurzystki zajmą się Twoimi dłoniami tak, jak trzeba.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydach?

Warto od czasu do czasu zrobić sobie przerwę w noszeniu hybryd, zwłaszcza jeśli czujesz, że Twoje paznokcie potrzebują chwili wytchnienia. Taką przerwę możesz wykorzystać na pielęgnację paznokci i przygotowywanie ich pod kolejną, piękną stylizację hybrydową. Polecamy skorzystać odżywek proteinowych i olejków.

Olejek należy nałożyć na skórki i paznokcie niezwłocznie po zdjęciu hybryd. Paznokcie można przyciąć na krótko, aby dać im czas i szansę na wzmocnienie. Warto regularnie smarować paznokcie oliwką każdego dnia po kilka razy, ponieważ zarówno lakier hybrydowy, jak i aceton używany do ich zdjęcia wysusza paznokcie.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o manicure hybrydowym i o jego alternatywie, czyli żelach? Zapraszamy do lektury naszego innego artykułu pt. Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Co wybrać?

Lio Nail Art — stylizacja paznokci w Warszawie

Nasze salony to miejsca stworzone z myślą o pięknym i bezpiecznym manicure i pedicure. Posiadamy dwa salony na Śródmieściu i jeden na Sadybie. Od ponad 10 lat świadczymy profesjonalne usługi stylizacji paznokci.

Zapraszamy do nas oraz zachęcamy do odwiedzenia naszego Instagrama, gdzie na bieżąco publikujemy nasze realizacje.

Trả lời